Soprano Ice Platinum Lazer Epilasyon

Ağrısız / Konforlu Lazer Epilasyon

Buz Lazer epilasyonda başlık cildi ütüler gibi sürekli hareket halindedir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip edecek ısıya kademeli olarak ulaşılır. Bu kademeli ısıtma metodu ve gelişmiş soğutma sistemi bir arada neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır.
Buz Başlık cildi -3° C’ye kadar soğuttuğundan uygulama esnasında cilt buz gibi serinler, ferahlar ve sadece çok hafif bir ısı hissi duyulur. Bu sayede ağrı ve yan etki riski olmadan özellikle erkek sırt ve göğüs bölgesi gibi derin yerleşimli kılların epilasyonunda çok daha yüksek seviyede enerji kullanılabilir. Buz Lazer™ seansları ağrısız olması ve ciltte yarattığı serinlik hissi ile masaj konforunda gerçekleşir.

Avantajları

 • Etkin ve kalıcı epilasyon
 • Yaz, kış tüm mevsimlerde uygulama
 • Cilt yanığı riskini önleyen ICE Teknolojisi
 • Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde uygulama
 • İnce tüy dahil tüm kıl tiplerinde etkili
 • FDA onayına sahip olması ile güvenli
 • Hakkındaki 10 yıllık klinik çalışma
 • Güçlü soğutma ile ağrısız, konforlu uygulama
 • Ergonomik başlık dizaynı ile kolay uygulama
 • Hızlı uygulama imkanı
 • Yüksek danışan memnuniyet oranı
 • 3 dalga boyunun sinerjik etkisi

Lazer Epilasyon Ağrı Yapar mı?

Lazer ışığının deri ile her temasında lastiğin deriye çarpma ağrısı gibi hafif bir ağrı duyulur. Derinin korunması amacıyla uygulanan soğuk hava akımı ağrı hissini azaltmaktadır. Bunun yanında soğutulan deri sayesinde deri üst tabakasında lazer ışınımına bağlı oluşan enerjiden olabilecek hasarlar bertaraf edilmektedir.
Lazer yapılacak bölge işlem öncesi temizlenmelidir. Yukarıda da bahsedildiği gibi lazer uygulaması öncesi ve sonrasında güneşten korunma önemlidir. Bu koruma sürekli ışığa maruz kalan yüz, boyun ve kol gibi alanlarda daha da önemlidir. Lazer uygulaması sonrası sıcak su ile banyo yapılmamalı, keselenme gibi deriyi tahriş edebilen eylemlerden kaçınılmalıdır. Deri bakımı uygulama alanına göre değişebilir. Bu konuda doktorunuz size ayrıntılı açıklama yapacaktır. Lazer epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde en fazla birkaç saat içerisinde geçecek şekilde hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir.

Lazer Epilasyon Uygulamasında Gerekenler?

Kıl oluşumunda gerekli olgunlaşma evresinin tamamlaması beklenmelidir.
Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir.
Bu seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.
Alexandrite lazer epilasyon sisteminden etkilenerek hırpalanan kıl köklerinin daha sonra ki yıllarda kıl üretmesi mümkün değildir.
Tıbbi gerçeklere göre ve etik lazer epilasyon uygulaması yapılmalıdır. Ticari amaçlı kısa aralıklarla seans uygulaması yapılmamalı, gerçekleşmeyecek sonuçlar vaat edilerek ve sözde garantiler ile kişiler yanıltılmamalıdır.
Etkin dozda epilasyon uygulaması yapılmalı, düşük lazer epilasyon dozları uygulanarak seans sayısının arttırılması gibi ticari yaklaşımlarda bulunulmamalıdır.

Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Lazer epilasyon uygulamasının, sağlık açısından bir zararı yoktur. Çünkü Lazer non-iyonize (iyonize olmayan) enerjidir. Bu da hücre mutasyonunu etkilemediğinin göstergesidir. Lazer Epilasyonda kullanılan tüm lazer tipleri yalnızca kıl foliküllerini (kılın kök hücrelerini) hedefler.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri

İşlem sonrasında kıl köklerinde belirginlik, deride kızartı oluşur. Bu yan etkiler hemen her lazer uygulamasından sonra oluşur. Fakat 1-3 saat içinde çok nadiren 24 saat sonunda kızartı kaybolmaktadır. İşlem bölgesi mutlaka güneşten korunmalıdır. Bu süreç 7-15 gündür. Yine güneşlenme sonrası lazer uygulanabilmesi için en az 3 hafta beklenmelidir. Aksi taktirde işlem alanında lekelenme riski oluşabilir.
Bir diğer önemli konu da lazer epilasyon yaptırırken kaç seans olduğunu bilmektir. Kılın rengi, kalınlığı, bulunduğu bölge, ten rengi gibi faktörler lazer işleminin kaç seans olabileceğini etkileyebilir. Kalın, siyah renkli kıllı ve açık tenli bireylerde seans sayısı azalırken açık renkli, ince kıllı ve koyu tenli kişilerde lazer epilasyon seans sayısı artmaktadır. Ortalama olarak 4-6 seans kalın koyu renkli kıllarda yeterli olabilmektedir.

3 Dalga Boyunun Gücü

Alma lazer Türkiye distribütörlüğümüzde gerçekleştirdiğimiz Buz Lazer ™ satışları ve kullanıcılardan gelen olumlu geri dönüşler ile Buz Lazer ™ epilasyondaki etkinliğini kanıtlamıştır. Etkin ve kalıcı sonuçları, yüksek hasta memnuniyet oranı ile en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarından biri olan Buz Lazer™ şimdi 3 dalga boylu gelişmiş teknolojisi ile Buz Lazer ™ Platinum olarak daha da güçlü.

SHR ™ Teknolojisi (Super Hair Removal)

Soprano’nun patentli SHR ™ teknolojisi lazer epilasyonda öncü teknolojidir ve lazer epilasyona yeni bir boyut getirmiştir. Bu teknik neredeyse acısız bir tedavi sunarken yan etki riskini de minimuma indirir. Geleneksel teknolojilere kıyasla daha uzun ömürlü ve daha etkili sonuçlar verir. Özellikle ince ve açık renkli kıllarda hedeflenen etki sağlanır. SHR’nin eşsiz kademeli ısıtma metodu kıl köklerini tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler. Aplikatörü tedavi alanı üzerinde ütü yapar gibi hareket ettiren In-Motion™ tekniği lazeri sürekli hareket halinde tutar ve tam kavrama sağlar. ICE™ teknolojisi de yüzeysel yanıkları ve acıyı önleyecek şekilde cildi soğutur. Kısa atımlar 10 Hz yüksek tekrarlama hızında neredeyse tamamen acısız bir şekilde derin dermiste terapötik olarak etkin ısı birikimi oluşturur.

ICE™ Teknolojisi

ICE™ Teknolojisi lazer epilasyon esnasında cildi -3 C°’ye kadar soğutan patentli bir soğutma teknolojisidir. Uygulama başlığının safir ucundan yapılan soğutma ile cilt sürekli serin tutulur ve cilt yüzeyinde yanık benzeri komplikasyon oluşma riski ortadan kalkar. Kontakt soğutma hasta konforunu arttırır, neredeyse tamamen ağrısız epilasyona olanak tanır.

3 Dalga Boyu

Buz Lazer ™ Platinum, her biri kıl folikülü içindeki farklı yapıları hedef alan epilasyon için en etkili 3 dalga boyunun sinerjik avantajını sunar. Alexandrite, Nd: YAG ve Diode dalga boylarını uygulama esnasında eşit oranda karıştırılmış bir şekilde atarak kıl folikülündeki 3 anatomik yapının (Bulge,Bulb ve Papilla) tahrip olmasını sağlar.

755 nm Alexandrite Dalga Boyu

Alexandrite dalga boyu kıla rengini veren melanin klomoforu tarafından yoğun olarak emilir. Cilt tipi I-IV arası ve koyu renkte kılların epilasyonunda etkilidir. 755 nm dalga boyu yüzeysel penetrasyon ile kıl folikülünün Bulge anatomik yapısısnı hedef alır.

810 nm Diode Dalga Boyu

Diode dalga boyu orta seviyede melanin emilimine sahiptir, bu özelliği ile koyu tenlerde epilasyonu güvenli kılar. 810 nm derin penetrasyon özelliği ile kıl folikülündeki Bulb ve Bulge anatomik yapılarını hedef alır. Kol, bacak, yanak ve sakal bölgesi epilasyonu için idealdir. Yüksek tekrarlama hızı, geniş uygulama başlığı ile hızlı uygulamaya olanak tanır, tedavi süresini yarı yarıya kısaltır.

1064 nm Nd:YAG Dalga Boyu

Nd:YAG dalga boyu düşük melanin emilimi ile karakterizedir, cilt tipi V-VI ve bronz tenler için ideal lazer epilasyon dalga boyudur. Aynı zamanda 1064 nm kıl folikülüne en derin penetrasyonu sağlar, kıl folikülündeki Bulb ve Papilla anatomik yapılarını hedefler. Sırt ve kasık bölgesi gibi derin gömülü kılların epilasyonunda etkilidir.